Калькулятор расчета пеноблоков смотрите на этом ресурсе
Все о каркасном доме можно найти здесь http://stroidom-shop.ru
Как снять комнату в коммунальной квартире смотрите тут comintour.net

Про нову українську школу

IMG 5124

Мине трохи більше тижня, і в день всенародного свята Першого дзвоника, який урочисто іменується Днем знань, почнеться новий навчальний рік. Чи буде він особливим з огляду на новий Закон України «Про освіту», про це ми дізнаємось із розмови з начальником відділу освіти РДА Світланою Швід.

– Ще у вересні 2017-го набув чинності закон «Про освіту», відповідно до якого освітяни упродовж року працювали над етапами його впровадження. Одним з головних етапів передбачено навчання першокласників за новими програмами, які на державному рівні вже визначені як нова українська школа. Ми дуже відповідально підготувалися до нового формату, який, перш за все, визначає середовище, в якому навчатимуться наші першокласники. Насамперед, змінюється робоче місце вчителя, зорієнтоване на сучасні новітні технології. Для забезпечення цього процесу з районного бюджету було виділено 2 млн. грн. і придбано все необхідне для кожного класу, до якого зайдуть учні.

– А скільки у нас першокласників?

– У новому навчальному році в Балаклійському районі для першокласників підготовлено 46 класних кімнат за всіма вимогами, за парти в яких сядуть 744 дитини. Повертаючись до питання робочого місця вчителя, скажу, що кожне обладнане мультимедійним комплексом, ноутбуком, проектором тощо. У достатній кількості меблі, килими, тобто забезпечені всі потреби. Але ще раз наголошую, що головною фігурою у новій українській школі залишається вчитель.

– Учитель, який повинен мати сертифікат.

– Упродовж року для педпрацівників організовувались семінари, тренінги. За результатами електронного тестування кожен учитель отримав сертифікат готовності працювати за новими державними програмами не тільки в початкових класах, а й вчителем іноземної мови, фізичної культури.

– Світлано Анатоліївно, а скільки першокласників було набрано торік?

– Менше, ніж тепер, – 720 дітей. Також нагадаю, що в цьому році школу закінчили 365 випускників. Тож динаміка позитивна, і це радує.

– Які ще новації передбачені новим освітянським законом?

– Оптимізація освітянської мережі і створення опорних шкіл. У цьому році рішенням сесії районної ради на конкурсних засадах створено Савинський освітній округ, де ЗОШ № 1 є опорною і до якого увійшли Савинський НВК і Довгалівська школа. Савинська перша тепер називатиметься ліцеєм. Морозівська ЗОШ перейменована у гімназію. Але загальна чисельність навчальних закладів у районі залишається незмінною.

– Розкажіть про їхню готов-ність прийняти учнів.

– Підготовка до нового навчального року велась за двома напрямками: капітальні та поточні ремонти. Не буду характеризувати кожен заклад, бо це займе багато часу, скажу лише, що на капітальний ремонт було витрачено 20 млн. грн. бюджетних коштів, ще понад 10 млн. грн. – на поточне утримання, придбання обладнання й інвентарю. За участі Держпродспоживслужби, ДСНС акти готовності підписані у всіх навчальних закладах.

– Питання дошкільного виховання у сільській місцевості на Балаклійщині вирішується шляхом створення НВК. Які плани в цьому напрямку?

– З першого вересня запрацює Залиманський ліцей з дошкільним підрозділом, уже десятий у районі. Плануємо переобладнати під НВК Яковенківську школу.

– Давайте поговоримо про ще один напрямок – інклюзивну освіту.

– У лютому на базі першої міської школи запрацював інклюзивно-ресурсний центр для дітей з особливими потребами. На базі цього центру в районі охоплено діагностикою і виявлено 80 дітей. За цей час ІРЦ значно розширився. Якщо ми від-кривали три кімнати для занять, то зараз їх уже п’ять. У вересні психолог, логопед, спеціаліст з лікувальної фізкультури продовжать роботу з дітьми, яким потрібна допомога.

Відповідно до рекомендацій, ще в семи навчальних закладах маємо класи з інклюзивним навчанням.

– На завершення розмови скажіть про забезпечення підручниками і шкільними автобусами.

– Маємо 12 шкільних автобусів, що забезпечує потребу у підвезенні учнів та вчителів. Очікуємо на покращення стану доріг між населеними пунктами.

Ми з’ясували потребу в підручниках і зробили заявку. До першого вересня очікуємо надходження нових підручників для перших, п’ятих і десятих класів, тобто тих, у яких навчатимуться за новими програмами.

– Дякую за розмову.

 

Олександр Шевченко,«Вісті Балаклійщини»,

 

фото автора